Borsanın Mobilya Devi 42 Milyonluk İş Anlaşması Duyurdu! Geçtiğimiz Ay İstikbal ve Bellona’yı Satın Almıştı

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DGNMO) tarafından 19 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş alımı hakkında açıklama yapıldı.

Şirketin KAP açıklaması şöyle;

“Şirketimiz ile Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren müşterimiz arasında ihraç edilmek üzere sabit+ hareketli mobilya ve yatak teslimi ve montajı hususunda sözleşme imzalanmış olup, anılan sözleşme uyarınca Şirketimiz tarafından imal edilecek ürünlerin toplam bedeli 42.500.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Sözleşme uyarınca imal edilecek ürünlerin tesliminin ve montajının sözleşme imzasından itibaren en geç 135 gün içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.”

MART AYINDA BELLONA VE İSTİKBAL’İ SATIN ALMIŞTI

Doğtaş, Kelebek, Lova ve Ruum Store gibi markaları bünyesinde bulunduran Doğanlar Mobilya Grubu, sektörde bomba etkisi yaratacak bir adımını 20 Mart’ta duyurdu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası TMSF bünyesine geçen Boydak Holding’in iki önemli markası İstikbal ile Bellona; Kelebek ve Doğtaş’ı da bünyesinde bulunduran Doğanlar Mobilya tarafından satın alındı.

TÜRKİYE’DE 733 MAĞAZASI VAR

Doğanlar Mobilya Grubu, TMSF’nin satışa çıkarması beklenen Erciyes Anadolu Holding şirketlerine, yani İstikbal, Bellona ve Form Sünger’e göz dikti. CEO’luğa 3 Nisan 2023’te getirilen sektörün deneyimli ismi Mustafa Karamemiş, 2024 ve sonrasında hem yurt içinde hem de dünya genelinde büyümenin hızlanacağını ifade etti.

Karamemiş, “Türkiye’de toplam 733 mağazamız var. 2023’te 82 yeni mağaza açarak rekor kırdık. 2024’te ise bir adım ileriye giderek 100 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Şu anda 45 ülkede 109 satış noktasında ürünlerimiz satılıyor.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir